CHCI RENOVOVAT SVŮJ NÁBYTEK

Na ponku renovujeme hlavně váš nábytek, ke kterému máte citovou vazbu a je odkazem vaší rodiny.

  • Pošlete nám fotku.
  • Na osobní schůzce domluvíme realizaci vaší představy.
  • Domluvíme se na realizaci vaší představy a projekt naceníme.
  • Určíme si orientační termín realizace a dokončení.
  • Po společném odsouhlasení se můžeme pustit do projektu.

NEMÁM VLASTNÍ NÁBYTEK, ALE CHCI RENOVOVAT

Pokud prahnete po určitém kousku, ale zatím jej nemáte, není to problém. 

  • Napište nám, o jaký nábytek máte zájem.
  • Buď ho máme na dílně, nebo jej seženeme
  • Domluvíme realizaci vaší představy a projekt naceníme. 
  • Určíme si orientační termín realizace a dokončení. 
  • Po společném odsouhlasení se můžeme pustit do projektu.


Jelikož proces renovace či restaurování je hodně o ruční práci, tak celá zakázka může trvat delší dobu, zpravidla 2–3 měsíce. Doporučujeme se tedy objednat předem a my vás podle možností zařadíme na nejbližší volný termín.


CO RENOVUJEME

Nejčastěji renovujeme a restaurujeme stará křesla, židle a stolky, ale v poslední době přibývají větší kusy nábytku jako komody, jídelní psací stoly, gauče, nebo skleněné sekretáře.

Zpravidla to jsou kousky z 30. až 70. let, nicméně zvládneme i nábytek starší či ze současné produkce. Samozřejmostí je kompletní renovace, takže pokud máte např. křeslo, tak jeho nožky a područky zvládneme ošetřit novými nátěry, vyměnit čalounění, potahovou látku a obnovit prosezené sedáky. Rádi se postaráme i o vypletení nebo vsazení nového ratanového výpletu.

máme rádi velké výzvy. I když si myslíte, že váš nábytek už je definitivně KO, nemusí to být pravda. Většina poškození je pouze na povrchu. Ty lze opravit. Důležité je, aby základ byl v pořádku.


JAKÁ BUDE CENA

Výsledná cena závisí na míře poškození, rozsahu oprav a samozřejmě použitého materiálu. U křesel bývá výrazným nákladem látka.

Orientační cena za renovaci Halabalova křesla, tzv. 'Céčka', se pohybuje v rozmezí 17 – 25 000 . Konferenční stolek, například tzv. "pavouk" nebo čalouněná židle, vyjde přibližně na 6 – 8 000 Kč, jídelní rozkládací stůl zhruba na 15 000 Kč.


JAK VYBRAT LÁTKU

Vybrat látku dá vzhledem k množství na trhu zabrat, nicméně Na ponku už víme, kde se porozhlédnout a kde objednat vzorky

Nejčastěji šijeme z látek, které nám od prestižních zahraničních značek dodává a pomáhá vybírat paní Břenková z Decor conceptu. Vybrat si však můžete i z domácí produkce přes Compo látky nebo Kolovrat.


PRŮBĚH RENOVACE

Ke každé zakázce přistupujeme komplexně a citlivě. O nábytku si tedy nejdříve společně popovídáme a zjistíme, do jakého prostředí je určený a jaký přístup pro něj bude nejlepší. 

Hodně nám pomůže, když pošlete fotografie. Konkrétní kousky můžeme citlivě restaurovat, aby byly co nejautentičtější, nebo je můžeme renovovat, aby vám co nejdéle vydržely a vynikly v současném interiéru.

A nezáleží na tom, zda se jedná o obývák, kuchyň, kancelář, recepci nebo kavárnu. Pomůžeme vám také vybrat látku, určit barevnost a typ nátěrů, přizpůsobíme se rozpočtu a zvolíme nejlepší postup.


JAK RENOVUJEME

Cizí nám nejsou tradiční technologie. U křesel zvládneme klasickou vazbu pružin a vrstvení sedáků africkou trávou vašeho pohodlného Halabaly.

Také víme, že ořechové dýhy vynikají nejlépe pod šelakovou politurou nebo že do současných interiérů patří lakované prvky nebo oblíbené tvrdé voskové oleje. A pokud to bude nutné, dřevo můžeme natónovat mořidlem téměř do jakéhokoli odstínu.


KONTAKT

Mgr. Lukáš Václavík

naponku@email.cz, 737 701 561

Údolní 495/19, Brno 602 00