CO RENOVUJEME

Nejčastěji renovujeme stará křesla, židle a stolky, ale všímáme si, že oblibě se v poslední době těší i větší kusy nábytku jako komody, jídelní a psací stoly, gauče, nebo skleněné sekretáře.

Nejčastěji to jsou kousky z 30. až 70. let, ale už se u nás také objevuje nábytek starší. A zvládneme i nábytek ze současné produkce. Samozřejmostí je kompletní renovace, takže pokud máte např. křeslo, tak jeho nožky a područky zvládneme ošetřit novými nátěry, vyměnit čalounění, potahovou látku a obnovit prosezené sedáky.

A máme rádi velké výzvy. I když si myslíte, že váš nábytek už je definitivně KO, nemusí to být pravda. Většina poškození je pouze na povrchu. Ty lze opravit. Důležité je, aby základ byl v pořádku.

JAK RENOVUJEME

Cizí nám nejsou tradiční technologie. U křesel zvládneme klasickou vazbu pružin a vrstvení sedáků africkou trávou vašeho pohodlného Halabaly. Také víme, že ořechové dýhy vynikají nejlépe pod šelakovou politurou nebo že do současných interiérů patří lakované prvky nebo oblíbené tvrdé voskové oleje. A pokud to bude nutné, dřevo můžeme natónovat mořidlem téměř do jakéhokoli odstínu. 

Vybrat látku dá sice často zabrat, je jich na trhu obrovské množství, nicméně Na ponku už víme, kde se porozhlédnout. Vám se jen stačí rozhodnout, jestli chcete jednobarevnou základní nebo luxusnější s výrazným vzorem a pak počkat, než nám dorazí vzorky, pokud je už na dílně nemáme.

Jelikož následný proces renovace je hodně o ruční práci, tak celá zakázka může trvat delší dobu. Doporučujeme se tedy objednat předem a my vás podle možností zařadíme na nejbližší volný termín. 

KONTAKT

Mgr. Lukáš Václavík

naponku@email.cz, 737 701 561

Údolní 495/19, Brno 602 00